Gebrüder Weiss podporuje výuku letecké dopravy

Ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní v Praze 1, Masné 18 vytvořili nadšenci z řad učitelů a žáků již v roce 2015 letecké simulátory. Využívají se při výuce leteckého zaměření oboru Provoz a ekonomika dopravy. Společnost Gebrüder Weiss částečně přispívá finančními prostředky na provoz jednoho z nich -letadlového simulátoru B737NG a umožňuje tím jeho využití i žákům základních škol.

Společnost Gebrüder Weiss spolupracuje s VOŠ a SPŠ dopravní v Masné ulici v Praze již řadu let. Nejen, že studenti střední i vyšší odborné školy přichází na praxe do společnosti Gebrüder Weiss, ale dochází také po celých třídách na připravené exkurze a přednášky o spediční problematice do společnosti. Nyní Gebrüder Weiss přispívá i na provoz letadlového simulátoru, který byl vybudován nadšenci na škole již v roce 2015. Jak takový simulátor funguje v praxi, si nyní mohou i díky firmě Gebrüder Weiss vyzkoušet také žáci základních škol. Tuto možnost využili mimo jiné žáci 8. ročníku ZŠ Londýnská v rámci předmětu Svět práce. „Tímto krokem rozšiřujeme naše konání v oblasti společenské zodpovědnosti. Prakticky tím lákáme žáky základních škol ke studiu technických oborů.“ říká Karel Šindelář, Regionální manažer pro Čechy u firmy Gebrüder Weiss.

Ve stejné místnosti s letadlovým simulátorem dopravního letadla Boeing B737NG se nachází i simulátor řízení letového provozu, který věrně imituje prostředí pracoviště řízení letového provozu. Protože jsou oba simulátory vzájemně funkčně propojeny, mají studenti, kteří se o tuto problematiku zajímají, možnost zkoušet jak pozici pilota velkého dopravního letadla, tak i řídícího letového provozu.