Firma Gebrüder Weiss nadále investuje v Čechách

Rozsáhlá výstavba a rozšíření v hlavním sídle v Jenči / objem investic kolem pěti milionů EUR.

Lauterach / Jeneč, 8. června 2017. Firma Gebrüder Weiss nadále rozšiřuje své sídlo v Jenči u Prahy. Do podzimu 2017 zde mají vzniknout tři nové skladovací haly s celkovou plochou 9000 m2. Logistická společnost tím zdvojnásobí své kapacity překládky a logistiky v tomto sídle celkem na téměř 18 000 m2. „Od zahájení činnosti našeho nového terminálu v Jenči v říjnu 2012 je po našich službách velká poptávka a naše kapacity již byly na sto procent vytížené. Rozšíření je v souladu s naší růstovou strategií. Zejména v oblasti skladování nebezpečného zboží vidíme i nadále velký potenciál, a proto jsme opět jednu halu projektovali pro tento druh zboží”, říká Karel Šindelář, vedoucí pobočky Gebrüder Weiss Jeneč.

V rámci výstavby dochází i k modernizaci a rozšíření odpočinkového a sociálního zázemí pro zaměstnance. Investice dosahuje pěti milionů EUR. „Firma Gebrüder Weiss v České republice je v rámci východoevropské sítě poboček koncernu silným pilířem, jehož význam v posledních 25 velmi úspěšných letech stále roste. Další výstavba této ještě mladé pobočky je toho jasným důkazem“, říká Harald Prohaska, jednatel společnosti Gebrüder Weiss v České republice.

Nebezpečné zboží a high-tech specialista
Jeneč je jednou z celkem sedmi českých poboček mezinárodní společnosti pro dopravu a logistiku Gebrüder Weiss, a nabízí svým zákazníkům celou řadu přepravních a logistických služeb, včetně speciálních řešení pro mimořádně citlivé zboží. Mezi její stálé zákazníky patří proto mnoho firem z oblasti high-tech technologií, automobilového a strojírenského průmyslu. „Kromě běžného skladování splňuje Jeneč nejvyšší bezpečnostní požadavky podle sdružení TAPA a má speciální sklady pro nebezpečné zboží. Zejména v této oblasti můžeme tak po rozšíření pobočky nabídnout našim zákazníkům ještě širší portfolio služeb, protože budeme schopni skladovat zboží více tříd nebezpečnosti”, říká dále Šindelář.

Kontinuální úspěch na trhu v České republice Od svého vstupu na trh v roce 1992 se firma Gebrüder Weiss úspěšně etablovala v České republice a kontinuálně zvyšovala svůj obrat, a to i navzdory zčásti slabé hospodářské konjunktuře. V roce 2016 bylo dosaženo obratu ve výši 62 milionů EUR. Také počet
zaměstnanců se výrazně zvýšil a stoupl v uplynulých deseti letech o 40 procent (2007: 240 zaměstnanců / 2017: 340).